Konferencja prasowa Ferma AT

 

Zakup przez DLG/DLG AgroFood projektu FERMA w Łodzi 


PM 5

Konferencja prasowa DLG AgroFood

W piątek, 20.09.2013, podczas targów AGRO SHOW w Bednarach odbyła się konferencja prasowa DLG i DLG AgroFood.

Panowie Ludwik Apolinarski (DLG AgroFood) i Bernd Koch (DLG International) dokonali wprowadzenia na temat działalności DLG – niezależnej politycznie organizacji skupiającej rolników i naukowców w Niemczech i na całym Świecie, jak i jej polskiej spółki-córki – DLG AgroFood.

Międzynarodowe Targi FERMA BYDŁA oraz FERMA ŚWIŃ I DROBIU to wysoce specjalistyczne największe w Polsce – targi branżowe przeznaczone dla hodowców bydła, trzody chlewnej oraz drobiu. Pan Mariusz Jabłoński, który kieruje projektem Ferma od 2002 roku, przedstawił podsumowanie ostatniej edycji i zapowiedział zmiany, jakie przejdzie projekt w wyniku zmiany właściciela.

Projekt Ferma którego pomysłodawcą był Pan Stanisław Brodziak powstał z połączenia w 2012 roku 2 imprez targowych: Międzynarodowych Targów Ferma Świń i Drobiu i Targów Ferma Bydła. Posunięcie to, jak i przeniesienie imprez do Łodzi było wynikiem udziału DLG AgroFood, które wspierało merytorycznie firmę Targiferma jako partner strategiczny.

Przedstawicieli prasy interesowały perspektywy na przyszłość, szczególnie w kontekście dynamiki jej rozwoju targów i ograniczonych możliwości przestrzennych obiektu Atlas Arena. Pan Ludwik Apolinarski zapowiedział powiększenie zewnętrznej powierzchni wystawienniczej dla ekspozycji maszyn o 1000 m2, jednocześnie zasygnalizował poszukiwania obszerniejszego obiektu i fakt, że prowadzone są w tym kierunku rozmowy, m.in. z Międzynarodowymi Targami Łódzkimi.

Nr 1 wystawa rolnicza na Świecie: AGRITECHNICA 2013 w Hanowerze

Podczas konferencji, szefowa projektu AGRITECHNICA, Pani Freya von Rhade opowiedziała o największej wystawie rolniczej na Świecie: AGRITECHNICA 2013 w Hanowerze. Tegoroczna edycja zajmie 41 ha terenu Wystawowego w Hanowerze, co stanowi 8% wzrost w stosunku do poprzedniej edycji.

Na wystawę zgłosiło się 2700 wystawców z 47 państw, z czego ponad połowa to firmy spoza Niemiec, co jest dotychczasowym rekordem i bezsprzecznie stawia Agritechnikę na podium światowych targów rolniczych. By ułatwić odnalezienie się na tej ogromnej wystawie stworzono specjalną aplikację na Smartphona.

Program fachowy prezentuje się imponująco: nowość „Systemy & komponenty”, w hali 17 w ramach „Smart Farming – nowości dla uprawy roślin”, „Produkcja ryżu”, Handel maszynami używanymi, centrum handlowców, warsztat Live Arena, to tylko wycinek bogatej oferty Agritechniki.

Na Agritechnice zaprezentuje się 60 firm z Polski, spodziewanych jest 5 000 zwiedzających Polaków. Firma DLG AgroFood wspiera osoby zainteresowane wyjazdem na targi.

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:

zdjęcie z konferencji 1

zdjęcie z konferencji 2