Centrum Techniki Rolniczej

dscf3775W kwietniu 2006 DLG oraz KPODR w Minikowie utworzyły „Centrum Techniki Rolniczej”.

Każdego roku z dużym sukcesem organizowane są seminaria i szkolenia praktyczne na temat wykorzystania nowoczesnej techniki rolniczej.

Organizatorzy rokrocznie przeszkalają około 100 producentów rolnych. Nowoczesna technika rolnicza należy do czynników decydujących o wynikach współczesnego, nowoczesnego rolnictwa. Umożliwia ona szybkie i wydajniejsze wykonywanie prac, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji.

Tym samym nowoczesna technika zapewnia zwiększenie konkurencyjności, przy zachowaniu jak największego bezpieczeństwa pracy.

Jeśli weźmiemy pod uwagę bardzo dynamicznie rozwijającą się technikę rolniczą w ostatniej dekadzie (najlepszym przykładem jest Precision Farming)  to potrzeby pokazów, szkoleń i porównań maszyn są koniecznością szczególnie przed podjęciem decyzji przez rolnika o zakupie np. nowego ciągnika rolniczego.

To właśnie Centrum Techniki Rolniczej daje jedyną w Polsce możliwość zapoznania się w ciągu jednego dnia z kilkoma markami maszyn w tych samych warunkach, w tym samym miejscu. Każdy z uczestników może osobiście na wyznaczonych torach przetestować nawet do 10 maszyn.

Takie szkolenie praktyczne w zdecydowany sposób ułatwia podjęcie właściwej decyzji przez rolnika, jaka maszyna jest odpowiednia dla jego gospodarstwa oraz jak należy ją prawidłowo użytkować.