XI Wystawa Zwierząt Hodowlanych – PUDLISZKI 2014

pudliszki foto

W tym roku DLG AgroFood Sp. z o.o. zostało zaproszone przez głównych organizatorów Wystawy Zwierząt Hodowlanych PUDLISZKI – Wielkopolski Związek Hodowców i Producentów Bydła oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka – do współpracy w tym przedsięwzięciu. W dniu 6 lipca br. odbędzie się już jedenasta edycja wystawy, odbywającej się w cyklu dwuletnim, a ten rok będzie jubileuszowym (20 lat), bowiem po raz pierwszy hodowcy spotkali się w Pudliszkach w 1994 roku.

W wystawie tradycjnie już udział wezmą hodowcy bydła z terenu Wielkopolski, reprezentujący rolników indywidualnych, jak również przedstawicieli czołowej hodowli wielkostadnej. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem rolników, a szczególnie licznie uczestniczą w niej hodowcy z powiatów: gostyńskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego i rawickiego, które to regiony należą do tych o najwyższej mleczności w kraju! Każdą wystawę odwiedza około 6 – 8 tysięcy rolników.

W wystawie poza zwierzętami (około 120 krów i cieląt) prezentują się również firmy branży rolniczej oferujące m.in. wyposażenie obór, pasze, leki weterynaryjne, maszyny rolnicze itp. Warto tu wspomnieć o miejscu wystawy, którym jest stadion sportowy oraz tereny przyległe – park okalający miejscowy pałac, co w upalnym zazwyczaj początku lipca ma niemałe znaczenie dla komfortu wystawców, prezentowanych zwierząt jak również zwiedzających.

Każdej wystawie towarzyszy bogaty program imprez towarzyszących, a wśród nich pokazy konne, występy zespołów ludowych i muzycznych oraz konkursy dla zwiedzających.

Impreza została objęta patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podsumowanie wyników wystawy i wręczenie nagród odbędzie się tradycyjnie w nieodległym zamku w Rokosowie.

 

 

pdfico Formularz zgłoszeniowy

 

 

Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 czerwca 2014

Więcej informacji: Mariusz Jabłoński, m.jablonski@dlg-pl.pl,  667 799 759

 

JUŻ DZISIAJ SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W XI EDYCJI WYSTAWY!!!