XI DNI PRZEDSIĘBIORCY ROLNEGO w Przysieku

XI DNI PRZEDSIĘBIORCY ROLNEGO w Przysieku

W dniach 25-26 lutego 2015 roku w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku ponad 300 rolników, doradców, naukowców, przedstawicieli firm zaopatrujących rolników w środki produkcji oraz przedstawicieli instytucji spotkało się już po raz jedynasty, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem z zakresu zarządzania gospodarstwami rolnymi.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji DPR było „Konkurencyjni przez efektywne gospodarowanie”.

Organizatorzy konferencji Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie i Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG) wspólnie z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. – zaprosili wszystkich do dyskusji w jaki sposób gospodarstwo może stać się konkurencyjne, jak poprawić bądź zwiększyć konkurencyjność prowadzonej działalności.

Dyskusje w grupach roboczych prowadzone były na następujące tematy:

  • innowacje w produkcji roślinnej stosowane w gospodarstwach rolnych,
  • produkcja prosiąt- nowoczesne rozwiązania w produkcji trzody,
  • mleko bez kwotowania- co zrobiłem w gospodarstwie, żeby być konkurencyjnym?

Jak miało to miejsce w poprzednich edycjach Dni Przedsiębiorcy Rolnego, tak i w tym roku zaprezentowały się trzy polskie gospodarstwa oraz jedno niemieckie, każde z nich specjalizujące się w produkcji roślinnej.

W drugim dniu odbyła się dyskusja plenarna na temat możliwości wykorzystania wsparcia z PROW 2014-2020 dla polepszenia konkurencyjności gospodarstwa. Poprzedzona została wystąpieniami dotyczącymi działań inwestycyjnych w ramach nowego PROW, obowiązku zazielenienia, ograniczenia ryzyka w gospodarstwie, w tym funduszu stabilizacji dochodów oraz rachunkowości w gospodarstwie jako warunku korzystania z wyżej wymienionych narzędzi.

 

JUŻ DZISIAJ SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W PRZYSZŁOROCZNEJ XII EDYCJI KONFERENCJI!!!