Centrum Techniki Rolniczej 2015

Centrum Techniki Rolniczej 2015

Kujawsko- Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie i DLG AgroFood zorganizowali po raz kolejny w ramach Centrum Techniki Rolniczej szkolenie pt. „WOZY PASZOWE A JAKOŚĆ TMR.”

Szkolenie połączone z pokazami praktycznymi dla hodowców odbyło się w dniu 7 października br. na terenie gospodarstwa Jarantowice należącego do wiodącego w Polsce Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach.
W szkoleniu udział wzięło ponad 190 hodowców z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
Hodowcy mogli się zapoznać z żywieniem bydła w systemie TMR z wykorzystaniem wozu paszowego (samojezdnego) firmy RMH należącego do OHZ Osięciny.
Wybitny specjalista hodowca (żywieniowiec) dr Zbigniew Lach krok po kroku zapoznał uczestników szkolenia z systemem TMR, z korzyściami, jakie daje ten system, który wydaje się na pozór prosty, wymaga jednak sporej wiedzy i doświadczenia oraz określonej organizacji żywienia. I to zostało zaprezentowane w trakcie szkolenia.
Hodowcy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w tym szkoleniu mając na wyciagnięcie ręki oborę, silos i cały proces przygotowania i zadawania paszy – TMR-u .
Następnie czołowi producenci paszowozów firm : TRIOLIET, SEKO, METALTECH, LUCAS, SCARIBOLDI , FAREZIN i KEENAN zaprezentowali paszowozy na torach podczas rozładunku TMR-u. Paszowozy te różniły się między sobą systemami załadunku i mieszania pasz.
Firmy reprezentujące producentów paszowozów : Agromix, Kalchem, Metaltech, Scariboldi, G.Besson i Rolmot przedstawiły uczestnikom spotkania swoje oferty handlowe zapoznając zainteresowanych ze szczegółami technicznymi paszowozów oraz z ofertą finansowania ich zakupu .